-
21. 10. 2017
Výsledek: 3 : 1

Report ze zápasu

Výjezd do Orlických hor se žďárským fotbalistům nevydařil. Rokytnice, tým ohrožený sestupem, dokázal díky dvěma penaltám získat důležité 3 body do boje o záchranu. Ale pěkně po pořádku. Ze zápasu se omluvili Jirka David,  Cába, Bury a Malda.  Na krajích zálohy tak zaskočili Nedy a Bašis Tomáš. Po trestu za žluté karty vyběhl do středu zálohy s Lubošem Kafkou Marek Baše. Úvodní minuty žádnou extra podívanou nepřinesly, spíše se bojovalo uprostřed hřiště. První náznaky šancí žďárských přišly ze standartních situací, které  zahrával pěkně Bašis Tomáš. Z jednoho z nich se podařilo Michalu Vackovi skórovat a šli jsme tak do vedení. Bohužel v průběhu minut přišly trhliny v sestavě. Zranění Lukáše Hlaváče a Nedyho znamenalo oslabení. Do hry museli naskočit Filip Šimerda a sparťan Váňa. Domácí se do šancí ostávali především po zmatcích v přebírání hráčů. Zakončením však moc starostí Šrajbrovi neudělali.

Druhá půle nazačla vůbec špatně, Bugas si vytvořil pěknou šanci, ale z otočky přes padajícího brankaře skórovat nedokázal. Pěkně se mu ale nabízel německý učitel, který by to možná trefil. O pár minut později už se Bugas pěkně trefil, když Váca vymíchal domácího obránce na lajně takovým způsobem, že se zastavil až o kaštan u místního hřbitova. Následně zacentroval na vysílač jménem Bugas a ten si gólově poradil. Jenže zde, v tomto případě, úplně nepochopitelně a zcela chybně odmával pomézní ofsajd. Rozhodčí, ročník narození 200x asi vzhledem k svému věku ještě neumí mávat. Jinačí vysvětlení by bylo jen těžko k pochopení. Od tohoto momentu se hra přelila na polovinu hostů. Několik šancí dokázal ještě Míra Šrajbr zneškodnit, ale na střelu Koukola nedosáhl a bylo srovnáno. Domácí přidali na obrátkách. V 80. minutě přišel další moment, když vzájemné držení Moravce s domácím Houserem vyhodnotil sudí Valihora ze strany Josky Moravce jako nedovolené a pískala se penalta. K té se postavil již skórující Koukol a k levé tyči nedal Šrajbrovi šanci. Koukol si exekuci penalty zopakoval ještě jednou, a to po faulu Tomáše Baše na unikajícího útočníka domácích. Ani podruhé nezaváhal a definitivně uzavřel skóre na 3:1 pro domácí.

Je to těžké, ale je to tak. Přibližujeme se boji o záchranu a to jsou před námi v posledních kolech podzimu velmi těžcí soupeři – Zdelov, Přepychy a Deštné.

Přesto zkusíme překvapit a pokusit se z těžkých soubojů urvat 6 bodů.

Přijďte na zápas proti Zdelovu. Výkop je v sobotu 28.10 už v 14:30.