Po překvapivém vítězství na půdě Zdelova na náš pažit zavítalo mužstvo Voděrad, nacházející se na předposlední příčce okresního přeboru a proto bylo domácí mužstvo v roli lehkého favorita.

Za úmorného vedra se hrál zpočátku vyrovnaný fotbal, více ze hry měli opticky ale přece jen hosté. Záložní řada hostů dělala svou pohyblivostí našemu mužstvu problémy, které eskalovali ještě tím, že útočnou fázi podporovali krajní beci. Naší střední řada ve složení Moravec – Nedomanský – Baše měla zpočátku trochu problémy přebírat si rychlé kombinace soupeře. S přibývajícím časem se však situace zlepšila, hlavně když se ve 2. poločase do střední formace přesunul Petr Rydrych. Útočná dvojice Malijovský-Vacek se zpočátku také spíše hledala a tak mohl být hostující brankař v 1. poločase víceméně v klidu.

Jako první se gólově prosadili domácí, když Josef Šumpík stříleným centrem překonal brankáře, který neměl šanci zakročit. Střelec tak nechal vzpomenout i na svoji branku na podzim proti stejném soupeři. Příště už na pana Šumpíka budou hrát jistě osobku.

Přes vedení se nepodařilo výsledek udržet do konce první půle. Po jednom z rohů domácích hosté našlápli k rychlému protiútoku, ze kterého srovnali skóre na 1:1. Šrajbr byl proti přízemní prudké střele k tyči bez šance.

Do druhého poločasu došlo ke změně v sestavě. Ze hry odešel Míra Šrajbr, který si mohl vychutnat lahodný mok z pozadí kandelábru. Nahrazen byl naší dvojkou Honzou Kohlem.  Resumé přestávky bylo takové, že sme si řekli, že se nám prostě nechce dřít a běhat proti běhavějšímu soupeři.

PO 5. minutách 2. poločasu odstoupil ze hry Josef Moravec pro natažený sval, nahrazen byl Filipem Šimerdou, který se přesunul na pravého beka. Tomáš Baše se posunul na předstopera.

Gólově otevřeli skóre jako první hosté, když byl brankař Kohl prostřelen po individuální akci hostujícího útočníka ze strany hřiště.  Další facka pro domácí přišla o pár minut později, když se zpoza vápna trefil tvrdou a umístěnou střelou hostující záložník. Za stavu 1:3 vypadala situace beznadějně a proto došlo k dalším střídáním, aby si zahráli i méně vytížení hráči. Lifka nahradil Šumpíka, na jeho pozici se posunul Malijovský a Lifka zaujmul místo v útoku. Vystřídán byl i Škoda, na jeho místo nastoupil Březina. Petr Rydrych se vysunul do středu zálohy místo Petra Nedomanského a již záhy si připsal asistenci ké gólu, když našel Marka Bašeho, který se z úhlu prosadil křižnou střelou na vzdálenější tyč. O pár minut později našel  Rydrych  Šimerdu, který postupoval sám na brankaře, toho pouze ale trefil do nohou. Odražený míč se dostal k Vackovi, který lobem pokořil hostující mužstvo potřetí. Žďár tak během 5 minut srovnal skóre a našlápl k cestě za třemi body. Hra byla v tu chvíli hodně rozkouskovaná občas velmi tvrdými fauly z obou stran. Nutno podotknout, že některé zákroky by zasloužili jinou než žlutou barvu karty.

Definitivní obrat poté dokonal svým druhým gólem v zápase Michal Vacek, který po prodlouženém autu vyšachoval hostujícího obránce, a poslal balon podél gólmana do sítě počtvrté.  Tímto mu patří velký dík, protože se dokázal prosadit dvakrát už ve druhém zápase po sobě. Hosté měli šanci na vyrovnání ze standardní situace, Kohl si ale v bráně poradil.

Po velmi bojovném výkonu tak Žďár opět bere 3 body a končí tak s celkově 34 body na 5. místě okresního přeboru.

2 odpovědí do “3 body po brankové smršti ve druhém poločase”