6. května jsme se zápasem s Kosteleckou rezervou přehoupli do poslední čtvrtiny soutěže. Zápas pro nás důležitý, Kostelec měl na svém kontě před zápasem shodný počet bodů jako my. V posledním kole utrpěl debakl od Borohrádku 7:1. Sestava domácího mužstva doznala mnoha změn, absentovali tři hráči základu: Rydrych, Vacek a Winkler. Na stoperu tak musel zaskočit šutér Kolář. Do branky nastoupil Míra Šrajbr, který vystřídal Honzu Chláda po jeho nepovedeném výkonu v minulém zápase. Úvod zápasu ukázal osmdesátišesti divákům holomajznu, ani jeden tým nedokázal dopředu něco vymyslet. Kostelec kombinoval hlavně na svojí polovině a Žďár čekal na svoji šanci.  První střela hostů na branku ale skončila gólem, když se povedeně trefil Sameljak zpoza vápna do levého roku – 0:1. Výbornou příležitost ke srovnání měl po presinku domácího Davida Maleček, ten ale sám tváří v tvář Kozlovi ještě přihrával Šípkovi, jenž stál v ofsajdu. O vyrovnání se tak postaral Tomáš Baše, který se dostal k prodlouženému autovému vhazování a ve stylu liverpoolského Salaha akrobaticky zavěsil. Krásný gól.

2. poločas začal opět vlažně. Teplota ani nějaké strhující tempo neumožňovala. Hostující obraně dost zatápěl Maleček, který svojí dravostí a rychlostí často nutil obránce k faulům. Po řadě z nich jsme měli velmi slušné možnosti ze standartek, bohužel ani jeden pokus pozdějšího smolaře penaltového rozstřelu Máry Bašeho se neujal. Ojedinělou šanci jsme si ještě vypracovali ke konci zápasu. Maleček unikl po pravé straně, odcentroval před branku, kde ale selhal v koncovce Jarka David. O pár minut déle bylo ještě hůř. Naštěstí nařízenou penaltu hosté neproměnili a o zisku bodu navíc musely rozhodnout penalty. První čtyři exekutoři na obou stranách proměnili. v 5. sérii byli ale oba dva střelci neúspěšní. Plockovo zaváhání nevyužil Marek Baše. V 6. sérii pak hosté proměnili a Nedomanský vzápěti neproměnil. O bod víc si tak odvážejí hosté.

Příští týden se zajíždí na půdu Křivic. Zápas se koná 12. května od 17:00.