Naše mužstvo dostalo jako první tu čest vyzkoušet po zimní pauze terén v Lukavici. První kolo tohoto mančaftu bylo odloženo kvůli špatnému stavu hrací plochy. Dle  výroku jednoho z místních  fanoušků byl trávník minulý týden ještě zmrzlý .  Dnes již byl trávník rozmrzlý, ale vytvalý déšť snášející se na něj z něho udělal terén na hraně regulérnosti. Především osoby zodpovědné za praní dresů by měli dostat poukaz na nákup pracích prostředků zdarma. Pohyblivost hráčů byla dost stížena. Ještěže jsme všichni přes zimu zhubli.

Naše základní sestava přesto dávala pocit naděje ve slušný výsledek. Samozřejmě nejsme tak naivní, abychom doufali ve výhru, ale na druhou stranu se může stát cokoliv. Úvodní minuty byly  opatrné, dalo by se říct šlo o seznámení s terénem. Anglický styl hry se některým úplně nepříčí, což předvedl náš záložník M. Baše, který předvedl likvidační skluž na domácího Noska. Vrásky na tváři se dělali z terénu Šrajbrovi, jehož vápno připomínalo bažinu. Přesto v první velké šanci domácích podržel mančaft. Domácí hráč nejprve svojí pumelicí vyřadil ze hry Jardu Davida (možná skáče po patách až doteď),  a následně tváří tvář vyzval Šrajbra k luxusnímu zákroku. Na druhé straně se nadějná střela Koláře zastavila v hrbolatém terénu. Že je Maleček rychlý hráč víme, ale kontrola míče mu dělá problémy normálně, natož pak na takovém terénu. Několikrát se totiž dostal do úniku, ale terén zkrátka zradil.

Domácí brankově uděřili ve 29. minutě. Nakopnutý dlouhý míč už všichni žďárští viděli v autu, jenže domácí nelenili a míč stihli ještě na hrací ploše. Následné zakončení jednoho z domácích se shodou náhod dostalo k úplně volnému Kalouskovi, kterému nedělalo problém z malého vápna dorazit do prázdné brány. Dašlí úder přišel ve 37. minutě. Rovněž u druhé branky se míč po shrumáži v našem velkém vápně  dostal k volnému Boškovi a ten proměnil – 2:0 pro domácí.  Ke konci poločasu déšť  přidal na intenzitě a tak jsme byli rádi, když rozhodčí odpískal konec.

Do druhého poločasu došlo ke změně na postu brankaře. Míra Šrajbr si mohl 2. poločas užít zpoza “kandelábru”. V brance se představila posila Jan Chlád. Úvod druhého poločasu jsme začali aktivně a trochu domácí zatlačili. Po pěkném přiklepnutí Winklera trefil Baše tyč. Bohužel jak to tak ve fotbale bývá “nedáš – dostaneš” z brejku domácí zvýšili na 3:0 a bylo po zápase. Přesto se borci v černých dresech snažili dál alespoň zkorigovat stav zápasu. Štěstí chybělo i Malečkovi, který trefil rovněž tyč. Další pokusy Koláře pak pochytal domácí golman. Že je fotbal krutý se poté ukázalo v 60. minutě, když domácí po ojedinělém individuálním průniku Kalouska zvýšili na 4:0. Přesto snaha našich hráčů pokračovala. Několikrát pěkně zakombinovali naši záložníci, z čehož vznikly slušné šance, ale v zakončení se nám vůbec nedařilo.

Tak tedy za týden s vedoucím týmem tabulky – TJ Sokolem Javornice.

Zápas se koná  7. dubna od 16:30