Tož je tu další článek z prvního domácího zápasu TJ SOKOL Žďár nad Orlicí. Soupeř z Petrovic dostal v prvním kole v Přepychách nálož (6:0) a do Žďáru přijel udělat lepší výsledek. Žďár jak jistě víte, prohrál v 1. kole na půdě Deštného trochu smolně 2:1, a tak bylo povinností ze zápasu s Petrovicemi urvat 3 body. K tomu měli pomoci i hráči, kteří v Deštném absentovali, hlavně Vacek a Hlaváč. Ze zahraničí se navrátil elitní sprintér Maleček.  Na stoperu se objevil místo Malijovského Bury. Pikatní byl tento zápas jistě pro Jirku Šípka, který ještě loni oblékal dres právě Petrovic. Rozhodčím zápasu byl pan Nedvídek. Už v 14. minutě musel pan Nedvídek řešit situaci ve velkém vápně hostí, když si na centrovaný míč nabíhal Vacek. Vyběhnuvší brankář Šklíba ho ale poslal tvrdě k zemi a pískala se desítka. Bohouš Kolář si to vzal na sebe a nezaváhal -1:0. Přesto vedoucí branka domácí moc nepovzbudila, tempo bylo takové vlažné a mladá a běhavá záloha hostů měla míč častěji na kopačkách. Domácí si v 1. půli vypracovali ještě jednu tutovku, Vacek šel sám na kasu, ale Šklíba ho vychytal. Další nadějné útoky Žďáru často končili nepřesnou finální přihrávkou. I hosté hrozili, když z brejku trefil břevno Repš a ještě předtím Bušák tyč.  Solidně se jevil v útoku i Baťha, původním povoláním brankař. Jinak si nová stoperská dvojice Burda – Moravec poradila.

Do 2. poločasu nedošlo v sestavách obou týmů k žádným změnám. Obraz hry se moc nezměnil, byl to boj o každý metr a souboje především s Repšem dost bolely. S Repšem se statečně a často úspěšně rval Bohouš Kolář, na kterém byla vidět s přibývajícími minutami únava, přesto si do posledních minut nechal ještě jeden gólový úder. V 57. minutě nahradil Franze (neplést s Franzem Beckenbauerem) Maleček. Na rychlosti rozhodně nic neztratil a v 76. minutě domácí tým sklidnil, když si ve vápně navedl míč na svoji silnou pravačku a na zadní tyč uklidil – 2:0. Tím bylo víceméně po zápase, Petrovičtí už neměli síly na obrat. Naopak s příchodem Nedomanského v 75. minutě na hřiště ještě pár ran dostali. Rozhodčí Nedvídek tohoto horkokrevného hráče musel uklidňoval, aby nemusel vyrazit předčasně do sprch. Definitivní knock-out pro hosty znamenala branka Koláře, jenž upravil skóre na rozdíl třídy – 3:0.

Důležité 3 body tak zůstaly doma a zábava mohla pokračovat oslavou nových potomků našich hráčů. Petrovičtí přes dobrý výkon hlavně v 1. poločase odvážejí krutou prohru 3:0.

Příští víkend se hraje v neděli 27. 8. v Kostelecké Lhotě od 17:00.