Poslední prázdninový víkend před nástupem do školních lavic byl ve znamení souboje dvou odvěkých rivalů Žďáru a Kostelecké Lhoty. I pamětníci jako Míra Ráček nebo Nedy musí dlouho lovit v paměti, než si vzpomenou, kdy naposledy jsme v řádné hrací době Lhotu porazili. Jestli se nemýlím, poslední výhra přišla v sezoně 2013/2014,  kdy jsme odváželi 3 body ze Lhoty po výhře 2:1. V tomto už dávném utkání rozhodl o výhře Ráček, který si počkal na přetažený centr z rohu a potom rybičkou zasadil míč do zařízení. Věru, něco takového jsme chtěli zopakovat. I kvůli tomu, že Lhota přijela bez některých svých opor (Jakubec, Rešl, Buclavsjak). V domácím mužstvu došlo ke změně na pravé straně zálohy, kam nastoupil místo závozníka Davida Máča Lochman. V útoku ho nahradil Michal Vacek. Na pravé straně zálohy pak nastoupil v základu Lukáš Dvořák.

Tempu hry opět nesvědčili povětrnostní podmínky, bylo totiž opět celkem vedro. Jak nebývá zvykem, byli aktivnější v úvodu Žďárští. První gólovku měl na noze Máča Lochman, jenže svůj samostatný únik na brankaře neproměnil. Po pěkné kombinační akci hostů házenkářským způsobem zlikvidoval tutovku  Šrajbr. Vedení se ujali hosté z přímého volného kopu  ve 27. minutě  (Svatoš). Ten zakroutil míč pěkně k tyči a nachlazený Šrajbr to měl věru těžké – 1:0. Následnou optickou převahu nemohli Žďárští dlouho přetavit v gól. Až v poslední minutě se po ose Baše – Cabalka – Malijovský – Vacek dostal míč ke Kolářovi, jenž uklízel do prázdné branky. Nutno říct, že to byla asi nejhezčí kombinační akce zápasu.

Do druhého poločasu došlo ke střídání: Vanický nahradil Dvořáka na levé straně zálohy. Odhodlání nastoupit do zápasu Petra Vanického bylo obrovské, vždyť teprve týden před zápasem sundal z podvrtného kotníku sádru. To se mu stalo i osudným, protože po 20 minutách musel být vystřídán. Příště to chce více trpělivost Petře ;-) . Zpět ke hře. Zajímavý moment se odehrál asi v 60. minutě, kdy po střele hostujícího záložníka Šrajbrovi míč propadl pod tělem a polehoučku se kutálel až k brankové čáře. Někteří hráči Lhoty již viděli míč za brankovou čarou a proto se velmi zlobili a zažili tak stejný  pocit jako  angličtí plejeři, kterým nebyl v roce 2010 na MS rovněž uznán regulérní gól. Zda míč brankovou čáru překročil celým svým objemem se už ale nikdy nikdo nedozví. Zřejmě by se měla na okresním svazu diskutovat otázka zavedení kamer :) .

Vytoužené 2. branky se domácí fanoušci dočkali až po malé domů hostů.  K exekuci se postavilo duo Malijovský – Kolář a druhý jmenovaný propálil vše, co stálo míči v cestě. O pár minut později dokonce Kolář završil hattrick, když si v hlavičkovém souboji poradil jak s hostující obranou, tak s brankařem a zvýšil na 3:1. Klidný konec zápasu ale nenásledoval. V 80. minutě snížil po závaru Faltys a bylo tak zaděláno na nervózní koncovku. Žďár ale již bránil vcelku pozorně a do vyložené příležitosti hráče ze Lhoty nepustil. Na své konto tak připisuje další 3 body za výhru 3:2.

Trenér Lebeda tak mohl zopakovat svůj oslavný chorál.