Po zklamání v minulém týdnu si žďárští fanoušci spravili chuť po 3 bodovém zisku ve Zdelově. Toto tradiční derby, o které jsme byli v minulém roce ochuzeni, ukázalo jak bylo zvykem velmi emotivní fotbal. Ačkoliv byli zdelovští opticky lepší, vyložených šancí měl Žďár více. Ale pěkně po pořádku.

Pokud chcete vidět základní sestavu, rozklikněte si tento zápas na pravé liště.  Ke změnám došlo pouze v případě střední zálohy, kam nastoupili Malijovským s Bašem. Malijovský předčasně ukončil svoji pouť za krásami Beskyd, Radegast mu totiž moc nechutnal a Marek Bašů se vrátil z fotbalového kempu v Itálii, ikdyž opětovně avizoval, že kariéru končí. Obrana zůstala stejná jako v zápase s Lukavicí,v útoku řádila dvojice Lochman – Kolář. Nový lodivod Žďáru Lebeda očekával před zápasem alespoň remízu, ale pokoukával i po 3bodovém zisku.

Úvod zápasu byl pod taktovkou Zdelovských, žďárský motor se dostával i kvůli vedru do tempa pomalu. První naší šanci si vytvořil Lochman, byl ve vápně stažen, ale penalta se nepískala. Do vedení se tak dostali domácí. Slabou chvíli si vybrala naše pravá strana, když nechala osamoceného Nováka, který krásným lobem z voleje skóroval na vzdálenější tyč. Šanci na vyrovnání měli naši hráči po jednom z brejků, když Kolář našel před brankou Bašeho, jenž ale zakončil slabě. Po jedné ze standartních situací bylo však vyrovnáno. Způsob, jakým si jeden s domácích poradil s Kolářem, byl vyhodnocen jako nedovolený a pískala se penalta. Tu Kolář bezpečně proměnil. Poločasové skóre tedy bylo 1:1.

Druhý poločas začal opět krátkým náporem Zdelova, ale naše obrana pracovala pozorně. Při jednom z dalších brejků Žďáru hledal Lochman ve vápně Koláře, jeho přihrávku však rukou nedovoleně zastavil jeden z obránců a pískala se druhá penalta. I ta byla proměněna a dostali jsme se tak do vedení. Naši borci postupně získávali čím dál více půdy pod nohama. Dobrou práci na pravém křídle odváděl David, který svojí rychlostí a neúnavností dost domácím zatápěl. Stoupající nervozita domácích se projevovala v jejich agresivitě. Fauly na Davida a Cabalku mohly nebo spíše měly být potrestány červenou kartou. Svým dílem k vyhrocené atmosféře přispěl i domácí pomézní, který několikrát mával nesmyslný ofsajd.

Poslední minuty byly tedy hektické, ale naše skvadra to již dotáhla do konce a odváží 3 body. Ty jsme oslavili záverečným pokřikem vedeným koušem Lebedou.

Děkujeme našim fanouškům, kterých přijelo do Zdelova mnoho.

Za týden v sobotu se doma utkáme s Kosteleckou Lhotou od 17:00.