V sobotu 6/9 od 17hod jsme nastoupili k derby v Křivicích. Jak bývá s tímto soupeřem zvykem, utkání to bylo bojovné a vyrovnané až do samého konce.

Sešlo se nás zase dost přes 15, takže páteční opilci a chromáci zůstali sedět na lavičce před výčepem. Sestava se tedy vystříbřila do této podoby:

brance Míra; obrana zprava: Al-burda (prodejce létajících koberců), Rýďa (správce zlatých rezerv), Škoďák (karate-kid) a Bašis T. (imigrant, reportér) loha zprava: Honza Maleček (budoucí generál), Míra-Rak-Ráček (správce hospody), Maliňák (týmový právník a rozvodový poradce) a Jarda David (ředitel transportéru) no a útok zabijáků: Winkler (průvodce po Aljašce) - Vacek (profesionální fotbalista).

Na střídání jsme měli Vácu P., pana učitele Přibyla, Pepika Šumpika, kterej to v poločase zabalil, poněvadž se mu motala hlava, študáka Lukáše a nečekaného, budoucího hrdinu utkání, Cábu.

Omluveni dlouhodobě zraněný Bašis M., Nedy někoho od rána zapíjel a Joska Moravců toho času ještě lovil ježky na riviéře. Jo a Fibi si pro jistotu rozsek nohu těsně před zápasem.

Vod kandelábru nám fandili klucí Šimerdovi s Šábou a dalších asi 110 diváků.

A teď k dění na hřišti. Co hraju okresní přebor, nezažil sem takovej fičák jako bylo prvních 10 minut. Křivice do toho šlapali jak bejci a my měli z protiútoků troubenky jak víno. Hra se přelévala ze strany na stranu, že z toho diváky muselo bolet za krkem. Naštěstí se tempo potom zklidnilo, k čemuž dopomohlo několik napumpovaných odkopů do pole, zejména když se do toho opřel ex-žďárovský Sršňák. Bylo cítit, že oba týmy chtějí vyhrát, utkání bylo jiskrné a oku diváka lahodící.

Poté, co jsme se z několika brejků zakopali, se ve 22. minutě konečně jeden ujal. Precizní práci provedl Maliňák, když krom úprku jak při pokládce touch downu stihnul ještě naservírovat Vackovi před prázdnou bránu: 0:1. Tento gól domácím sfouknul vítr z plachet. Ten jsme jim na plachty bohužel vrátili sami v poslední minutě prvního poločasu. To jeden z odkopů domácí obrany nešťastně hlavou prodlužoval Rýďa do brány na Šluka nevědíc, že za ním hluboko v ofsajdu číhá Lochman, který si balon pouze zpracoval a neomylně proměnil: 1:1. V tuto chvíli bych vyzdvihnul charakter našeho týmu, kdy místo svěšení hlav jsme se nasrali ještě o trochu více a do druhého poločasu vstoupili ještě aktivněji. O našem odhodlání hovoří nejlépe statistika žlutých karet: 1 domácí ku 6 našim :) :D

Sevřeli jsme domácí v jejich pokutovém území a ostřelovali jejich bránu. Spousta střel byla ale zblokována nebo šla mimo. Když jsme konečně zacílili, neměla střela potřebnou razanci. Závarů před domácí brankou, které jsme si obvykle vytvořili povedenou kombinací, bylo požehnaně a je škoda, že jsme nebyli při zakončení důraznější. Takže příště znovu a lépe.

Když jsme my nedokázali využít svých šancí, začali se probouzet zase domácí, kteří několikrát nepříjemně zahrozili. Jednou z malýho mlíka bránu překopli, podruhé zachraňoval Míra, plazíc se po kolenou jak batole, míč, který už se kutálel za čáru. Nikdo ovšem vítěznou branku nevstřelil, a tak došlo k penaltovému rozstřelu.

Ten byl rozhodnut předem výborným taktickým tahem, kdy pár minut před koncem nahradil Míru v bráně dlouhán Cába.

Naši borci byli až na ještě nezkušeného Malečka (bude spát od teď místo na polštáři na balónu a ono to půjde) úspěšní, zatímco na straně Křivických selhali hned dva borci (zejména pak Jícha :) ) za sebou, a tak jim tam Cába v pátý serii poslal bombu kouřovku a šlo se slavit. Většina z nás s kozlem, zbytek s prazdrojem.

Z penaltového rozstřelu ještě přineseme živou reportáž i s odchodem našich borců do kabin. Sledujte stránky Žďárského fotbalu.

Zápisník z venkovního utkání zakončím pozvánkou na příští utkání, které odehrajeme doma proti Černíkovicím v sobotu 13/9 od 17hod.

NaŽďár

P.S: Ještě jedna krásná statistika na závěr: věkový průměr základní jedenáctky byl rovných pětatřicet :)